• Укр
 • Рус
 • Eng
 • Державне підприємство міністерства оборони України
  Центральний проектний інститут

  Про інститут

  5-го жовтня кожного року державне підприємство Міністерства оборони України «Центральний проектний інститут» відзначає день свого заснування.

  Інститут був створений в 1949 році, як проектна організація Міністерства оборони СРСР для виконання проектних робіт по відбудові зруйнованих війною аеродромів та будівництву нових.

  В кінці 60-х років інститут (військова частина 44011), став однією з провідних проектних організацій в системі Міністерства оборони СРСР по проектуванню військових аеродромів та ракетних комплексів військ стратегічного призначення, космічних та спеціальних об’єктів з місцями дислокації на Далекому Сході, Забайкаллі, в центральних районах Росії, Казахстані, Середній Азії, Закавказзі, Білорусії, Молдові , в Україні та за кордоном.

  Інститутом вперше в Радянському Союзі був запроектований комплекс споруд учбового аеродрому під м. Грозний з двома злітно-посадковими смугами. Розроблені проекти вимірювальних пунктів споруд управління та стеження за супутниками у Казахстані та Забайкаллі.Спроектовано комплекс спецспоруд за кордоном: у Лівії, на Кубі, у Польщі, Угорщині,НДР.

  За проектами інституту були побудовані і реконструйовані житлові комплекси в багатьох військових гарнізонах міст СРСРі; санаторії та піонерські табори «Судак», «Жемчужина», «Гадяч», «Анапа», «Нові Санжари», «Ірпінь» та інші.

  Новий етап в історії інституту пов’язаний з утворенням незалежної України. Інститут бере участь у реалізації міжнародних програм по скороченню звичайних озброєнь, ліквідації стратегічних ядерних озброєнь, розміщенню і облаштуванню виведених з Німеччини військ. За проектами Центрального проектного інституту були побудовані житлові містечка для військовослужбовців та їх сімей в містах: Києві, Кривому Розі, Старокостянтинові, Новоград-Волинську, Хмельницьку і Первомайську загальною площею 600 тисяч квадратних метрів.

  Згідно з рішенням Уряду про безядерний статус України, Центральний проектний інститут виконував функції Генпроектувальника по реалізації програми ліквідації стратегічних ядерних озброєнь. Інститутом була розроблена документація щодо ліквідації і рекультивації 13 ракетних комплексів SS-19 та 5 ракетних комплексів SS-24, що знаходились в Україні. Розроблений проект комплексу нейтралізації ракет SS-19 у КБ «Південне» в м. Дніпропетровську, проекти виводу з експлуатації заправних комплексів ракет SS-19 у містах Первомайську і Хмельницьку та ділянок збереження ядерних боєприпасів у Макарові і Кіровограді.

  Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України інститутом був розроблений проект по облаштуванню гарнізону о. Зміїний в Чорному морі, з використанням нетрадиційних джерел енергії. Колектив інституту займається розробкою об\'єктів, що мають спеціальне технологічне призначення - «Сховище відходів відпрацьованого ядерного палива» для завершення будівництва на території Чорнобильської АЕС.

  За роки незалежності України колективом інституту були відпрацьовані проекти на будівництво і реконструкцію споруд громадського значення:

  • розміщення всіх управлінь Міністерства Оборони;
  • реконструкція будівель Кабінету Міністрів;
  • реконструкція будівлі Державної Податкової Адміністрації України;
  • реконструкція будівлі під Головний Митний Комітет України;
  • реконструкція будівлі під розміщення Генеральної прокуратури України по вул. Грушевського;
  • розміщення Генеральної інспекції при Президентові України по вул. Дегтярівській;
  • будівництво і реконструкція будівель Головного військового госпіталю;
  • розробка передпроектних пропозицій та бізнес-плану на будівництво учбових цетрів миротворчості МО та безпеки громадського порядку МВС;
  • реконструкція і добудова спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 177 по вул. Курській у Солом’янському районі м. Києва з обладнанням світового рівня;
  • будівництво центрів управління повітряним рухом в м. Сімферополі і Дніпропетровську;
  • житлові та офісні комплекси по вул. Воровського, Мельникова, Народного Ополчення, Дегтярівській, по вул. Бориспільській 30-а, 40 та інші, загальною площею 350 тис. квадратних метрів;
  • та багато інших об’єктів спеціального та громадського призначення.

  На сьогодні, високий інженерно-технічний потенціал, комплексний підхід до розробки проектів з урахуванням сучасних технологічних вимог, високий рівень технічних рішень, тісний зв’язок з провідними науково-дослідними, проектними організаціями України, високий професійний імідж підприємства дали можливість забезпечити собі замовлення на проектування спільного Українсько-Бразильського наземного космічного комплексу ракетного комплексу «Циклон-4» в Штаті Мараньяо, м. Алкантара у Федеративній республіці Бразилія. Генеральним конструктором проекту є Конструкторське Бюро «Південне». Генеральна проектна організація з розробки наземного космічного комплексу «Циклон-4» - Державне підприємство Міністерства оборони України «Центральний проектний інститут».

  Інститут має велику і сучасну матеріально-технічну та інформаційну базу, яку створено за 60-річну історію.

  Найбільшим надбанням Центрального проектного інституту є його персонал, його інтелектуальний рівень. Успіхи інституту базуються на досвіді і професіоналізмі інженерів — проектувальників, їхній спроможності виконувати будь-яку поставлену задачу. Дбайливе відношення до кращих традицій інституту, відповідальність співробітників, постійне прагнення до підвищення свого технічного рівня — усе це гарантія успішної діяльності підприємства.

  За даними Національного бізнес-рейтингу та офіційних даних державної статистики Центральний проектний інститут МО України протягом низки років займає лідируючі місця серед найкращих державних підприємств України.

  Ці досягнення свідчать про заслуги колективу в сфері проектування, дають нам підстави пишатися нашими досягненнями за ці роки і з оптимізмом дивитися в майбутнє.

  Відео, присвячене історії інституту:

  Частина перша

  Частина друга

  Частина третя